Birebir Uygulamalı Eticaret Girişim Eğitimi

Sıfırdan E-Ticaret Eğitimi

Sıfırdan Birebir Uygulamalı
E-Ticaret Girişim Eğitimi

Bir e-ticaret girişiminde bulunmak ve bunu bir uzman eşliğinde birebir olarak gerçekleştirmek isteyenler için hazırlamış olduğum bu özel eğitimde, tamamen sıfırdan e-ticaret girişiminizi birlikte kuruyoruz.

Eğitim kapsamında mevcut işletmeniz üzerinden ya da sıfırdan birlikte kuracağımız işletmeniz ile birlikte e-ticaret macerasına başlıyoruz. Bunu stoklu ya da stoksuz olarak belirleyeceğimiz çalışma sistemini faaliyete geçirene kadar yani satışa hazır hale gelmiş e-ticaret sitenizi kurana kadar devam ettiriyoruz.

Çıktığınız bu e-ticaret girişimi yolunda ilerleyen süreçlerde de aklınıza takılan soruları yine birebir şekilde cevaplandırıyoruz.

Online E-Ticaret Eğitiminin Avantajları

E-Ticaret Girişim Eğitiminin Avantajları

 • Eğitim birebir online olarak veriliyor.
 • Tüm eğitimlere daha sonra izleyebilmek için kayıtlı video arşivi şeklinde erişilebiliyor.
 • Tüm eğitimler hafta içi ve hafta sonu 19:00 – 23:00 saatleri aralığında uygun olduğunuz zamanlarda mevcut işlerinizi aksatmadan veriliyor.
 • Eğitim sürecinde sıfırdan bir e-ticaret sitesini birebir eğitimlerle birlikte kuruyoruz.
 • Mevcut bir web siteniz varsa ve bunun üzerinden ilerlemek istiyorsanız mevcut web siteniz üzerinden ilerliyoruz.
 • Eğitimlerde plaza dili kullanılmaz, tüm dersler ve tüm anlatımlar herkesin anlayabileceği şekilde detaylı bir şekilde yapılıyor.
 • Eğitim sonunda sertifika veriliyor.
 • Eğer bir işletmeniz yoksa sıfırdan işletme kurulumları ile ilgili detaylı anlatımlar da mevcut.
 • E-Ticaret girişiminiz için gerekli tedarikçi bilgileri sizlerle paylaşılıyor.
 • Eğitim %100 öğrenme garantilidir.
 • Eğitim süreci sonunda bir e-ticaret girişiminin kurulumu, yönetimi ve ilerleyişi ile ilgili tüm konularda temel düzeyde bilgi sahibi olacaksınız.

Birebir Online Eğitim Nasıl Oluyor?

Bu eğitim video konferans şeklinde birebir olarak uygulanıyor. Baştan sona tüm eğitimleri gerçek zamanlı olarak alıyorsunuz.

Eğitimlerin Kayıtlarına Nasıl Ulaşırım?

Gerçekleştirdiğimiz tüm eğitimler 7/24 ulaşıp indirebileceğiniz ve tamamen size özel bir Google Drive klasöründe paylaşılıyor. İnternetin olduğu her yerden dilediğiniz zaman geçmiş eğitimleri izleyebilir, bilgisayarınıza ya da mobil cihazınıza indirerek internet erişiminizin olmadığı zamanlarda da erişim sağlayabilirsiniz.

Bir websitem yok e-ticaret girişimini nasıl gerçekleştireceğim?

Bu eğitime katılmak için internet erişimi olan bir bilgisayar haricinde hiçbir şeye ihtiyacınız yok. Dolayısıyla eğitim sürecinde alan adı, sunucu ve teknik tüm kurulumları birlikte yapıyoruz. Dilerseniz e-ticaret girişiminizin ismine karar verirken birlikte ilerliyoruz.

Satışını yapabileceğim hiçbir ürün yok. Ne yapacağım?

Hiç dert etmeyin. eğer stoklu satışını yapabileceğiniz bir ürününüz yoksa ya da stoklu ürün için yeterli bütçeniz yoksa stoksuz ve kargo operasyonlarıyla uğraşmadan nasıl ürün satabileceğiniz öğreneceksiniz. Stoksuz ürün satışı yapabilmeniz ve yalnızca sattıkça maliyet üreten çalışma sistemini baştan sona öğreneceksiniz.

Mevcut bir websitem var, bunun üzerinden ilerleyebilir miyiz?

Eğer mevcut bir e-ticaret siteniz ya da alan adınız varsa e-ticaret girişiminizi birlikte optimize ediyoruz.

Eğitim ne kadar sürüyor?

Eğitimler kişiden kişiye değişmekle birlikte mevcut bir müfredat üzerinden ilerliyor. Yani eğitim süreci boyunca size sunduğum tüm maddeleri birlikte uyguluyoruz.

E-Ticaret yazılımı satın almak zorunda mıyım?

Eğitim sürecinde temel olarak bir e-ticaret yazılım satın alma ihtiyacınız yok. Bu eğitimde tamamen ücretsiz WordPress tabanlı bir e-ticaret sitesini sıfırdan birebir eğitim ile birlikte kuruyoruz. Tüm süreçleri şeffaf bir şekilde takip ediyor ve öğreniyorsunuz.

E-Ticaret Sitemin Görünümü Nasıl Olacak?

E-Ticaret sitenizi kurduğumuzda tüm içeriklerle birlikte görsel düzeni de birlikte isteklerinizi ve kullanıcı deneyimini ön planda tutarak optimize ediyoruz. Birlikte inşa edeceğimiz e-ticaret siteniz tüm cihazlarla uyumlu ve harika bir görsel düzene sahip olacak.

E-Ticaret sitemi kendim düzenleyebilecek miyim?

Evet. Birlikte kurduğumuz e-ticaret sitenizin her alanını kendiniz düzenleyebilecek ve özelleştirebileceksiniz.

Online E-Ticaret Eğitiminin İçeriği

Eğitimin İçeriği

Birebir uygulamalı e-ticaret eğitimi aldığınızda başta da belirttiğim gibi sıfırdan sonuca kadar tüm detayları temel düzeyde öğrenebilecek ve eğitim sonunda bağımsız olarak girişiminizi tüm yönleriyle yönetebileceksiniz. Bununla birlikte eğitimin konu başlıkları şöyle:

E-Ticaret’e Giriş

Öncelikle e-ticaretin ne olduğundan, nasıl yapılması gerektiğinden ve bu girişime ne kadar vakit ayırmanız gerektiğinden bahsedeceğiz. E-Ticaret ile ilgili bilinmesi gerekenleri başlıca ele alacağız.

İşletme Kurulumu ve E-Ticaret

E-Ticaret siteniz üzerinden satış yapmanız resmî ve legal bir hale getirmek için gerekli olan mükellefiyet konularında kolaylıkla işletmenizi nasıl kurmanız gerektiğini öğreneceksiniz. Bu adımları atarken de birlikte ilerleyeceğiz. İki gün içinde resmî bir mükellef olmayı ve ilgili işlemleri öğreneceksiniz. Eğer mevcut bir işletmeniz varsa, bu işletme üzerinden işlerin nasıl ilerleyeceği konusunda detaylı bilgi sahibi olacaksınız.

Faaliyet Alanı ve Ürün Tedarikçisi Belirleme

E-Ticaret girişiminizi kurarken faaliyet alanı, ürün gamı belirledikten sonra en uygun ürün tedarikçilerine nasıl erişebileceğinizi öğreneceksiniz. Stoklu ya da stoksuz satış yöntemlerinden birini birlikte seçerek süreci birlikte yürüteceğiz.

E-Ticaret Girişiminiz İçin İsim/Marka Belirleme

Eğer planladığınız girişim ile ilgili bir isim / marka belirlemediyseniz, ilgi çekici ve akılda kalıcı bir ismi/markayı birlikte belirleyeceğiz.

Marka Tescili

Eğitim sürecinin en önemli parçalarından biri olan Marka Tescili işlemlerini birlikte yapacağız. En önemlisi markanızı tescil ederken hiç bir aracı kuruma ihtiyaç duymadan kendi markanızı tamamen kendi adınıza nasıl tescil edeceğinizi ve sürecin nasıl işlediğini öğreneceksiniz. Üstelik sınırlı sayıda öğrenci için marka tescil başvurunuzu tamamen ücretsiz olarak yapacaksınız

Sosyal Medya Hesaplarının Açılması

Girişiminize ait sosyal medya hesaplarının (twitter, facebook ve instagram) kurulumlarını sıfırdan birebir eğitimlerle açacağız.

Alan Adı (domain) ve Sunucu Kurulumu

Girişimimize özel alan adını tamamen sizin adınıza birebir eğitim eşliğinde tescil edip, gerekli dosyalarımızın barınacağı sunucu (hosting) kurulumu birlikte yapacağız.

Ücretsiz E-Ticaret Sisteminin Kurulumu

Daha önce de bahsettiğim gibi, tamamen ücretsiz ve ücretsiz kalacak olan bir e-ticaret sistemini sıfırdan birlikte kuracağız. Bu sistemi belirlediğimiz isimle tescil edilen alan adı ve sunucuya kuracağız.

Görsel Düzen Tasarımı

Birlikte kurduğumuz e-ticaret sitenizi harika bir görünüme kavuşturmanın zamanı geldi. Taleplerinizi ve kullanıcı deneyimini ön plana alarak uygun hazır tasarımlardan birini seçip görsel düzenimizi istediğimiz gibi tasarlayacağız.

Gerekli Sayfaların Düzenlenmesi

Profesyonel bir e-ticaret sitesinin ihtiyacı olan gizlilik, iade şartları, iletişim gibi kurumsal sayfaları birlikte düzenleyeceğiz.

Görsellerin Düzenlenmesi ve Temel Tasarım Eğitimi

Hiç bir program bilgisine ihtiyaç duymadan banner, slider gibi gerekli tasarımların nasıl yapacağınızı öğreneceksiniz. Tüm bu işlemleri birebir gerçek zamanlı olarak birlikte uygulayacağız.

Ürünlerin Yüklenmesi ve Kategori Yönetimi

Tedarikçi bulmuş ya da ürünlerimizi belirlemiştik. Şimdi bu ürünleri en etkili şekilde sitemizde yayınlamanın vakti geldi. Kurduğumuz websitesine ürünleri nasıl yükleyeceğinizi detaylıca öğreneceksiniz.

Kampanya Yönetiminin Yapılması

Artık bir e-ticaret sitesi sahibisiniz. Bu sitede potansiyel müşterilerinizin dikkatini çekmek için kurgulayacağımız tüm kampanyaları birebir canlı eğitimlerle birlikte ortaya çıkaracağız. Kampanya tiplerinin müşteri davranışları üzerindeki etkilerine bağlı olarak yeni ürün ve kargo kampanyaları düzenleyeceğiz.

Kampanya Tasarımların Yapılması

Kurguladığımız kampanyaların tanıtımını yapmak üzere sitemizin öne çıkan bölümünde kullanacağımız kampanya görseli tasarımlarını hiçbir tasarım programına ihtiyaç duymadan nasıl yapacağınızı öğreneceksiniz.

Canlı Destek Sisteminin Kurulumu

E-Ticaret sitemiz hazır, ancak websitemize gelecek müşteriler ile anlık olarak iletişimde bulunabilmek ve satış eğilimlerini arttırmak için canlı destek sistemlerine ihtiyacımız var. Tamamen ücretsiz bir şekilde canlı destek sistemlerinin web sitemize kurulumu birebir eğitimlerle öğreneceksiniz.

Temel SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) Eğitimi

Web sitenizi satışa hazır hale getirdikten ve canlı destek sistemlerini de kurduktan sonra Google, Yandex, Bing gibi arama motorlarında kolayca bulunabilmesi için gerekli temel bilgileri ve uygulayacağınız temel adımları birebir eğitimlerle öğreneceksiniz. Arama motoru optimizasyonunuzda önemli bir araç olan Google Search Console’un temel düzey kullanımını öğreneceksiniz. Arama motorlarında görünür olmak potansiyel müşterilerin sizi bulmasını kolaylaştıracaktır.

Ziyaretçi Takibi ve Analizi İçin Temel Google Analytics Eğitimi

Müşterilerinizin internet siteniz üzerindeki hareketlerini, ziyaretçi sayılarınızı ve bir çok detaylı bilgiyi görebileceğiniz temel düzey Google Analytics kullanımını birebir online eğitim ile öğreneceksiniz.

Temel Sosyal Medya Reklam Yönetimi

Facebook ve Instagram üzerinde sosyal medya reklamlarını nasıl çıkacağınızı, bütün sosyal medya sayfalarınızı birbirine bağlayarak nasıl daha etkin bir kampanya yürüteceğinizi birebir uygulayarak öğreneceksiniz. Facebook ve Instagram reklamları ile potansiyel müşterileri websitenize nasıl çekeceğinizi öğreneceksiniz.

Temel Google Reklam Yönetimi

Google arama sonuçlarında ürünlerinizin ve kategorilerinizin ön plana çıkması için Google Reklamlarını nasıl kullanacağınızı ve temel olarak Google’da reklam yayınlamayı öğreneceksiniz.

Sosyal Medya Hesaplarının Yönetimi

Sosyal medya hesaplarınız üzerinden daha çok müşteriler ücretsiz bir şekilde nasıl ulaşabileceğinizi, sosyal medya üzerindeki müşterilerle nasıl daha iyi ilişkiler kurabileceğinizi temel adımlarıyla öğreneceksiniz.

Özet

Bir e-ticaret girişimi için ihtiyacınız olan temel kavramları, işlemleri ve yönetimi eksiksiz bir şekilde öğreneceksiniz. Sıfırdan bir e-ticaret sitesi kuracak ve satışa başlayabileceksiniz.

Bonus

Bu eğitimi aldığınızda toplam değeri yaklaşık 11500 TL olan bir çok bonusa da sahip olacaksınız. Kısacası eğitim ücreti haricinde hiçbir harcama yapmadan satışa hazır bir e-ticaret girişimine sahip olacaksınız.

Kısa süreliğine tüm öğrencilerime ücretsiz olarak verdiğim bonuslar ise şöyle:

 • Yaklaşık 10000 TL değerinde E-Ticaret Sitesi
 • Yaklaşık 60 TL değerinde 1 Yıllık Alan Adı
 • Yaklaşık 400 TL değerinde Türkiye’nin En İyi Sunucu Şirketlerinden Birinden 1 Yıllık Sunucu (Hosting)
 • Yaklaşık 500 TL değerinde Ömür Boyu Kullanabileceğiniz Profesyonel Tema
 • 250 TL değerinde Marka Tescil Başvurusu (1 Sınıf)
 • 300 TL değerinde Canlı Destek Entegrasyonu
Eğitime Başvur

Eğitim Başvurusu

Bu kapsamlı e-ticaret girişim eğitimini almak için aşağıdaki iletişim kanallarından hemen iletişime geçebilirsiniz.